x تبلیغات
خبر

نادری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: آموزش و پرورش باید محتوای درسی را تغییر دهد

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: آموزش و پرورش باید به تغییر محتوای درسی و در مسیر مهارت محوری حرکت کند.

 

احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان اظهار کرد: از مشکلات موجود در سیستم آموزش و پرورش، روند سنتی و غیرحرفه‌ای آموزش در مدارس است به نحوی که دانش آموزان پس ازطی مسیر ۱۲ ساله آموزش عملاً اندوخته کمی دارند و مباحث آموزش داده شده در زندگی کاری و روزمره آن‌ها جایی ندارد.

وی افزود: سیستم آموزشی ما  صرفاً به آموزش‌های تئوریک بسنده کرده و از مهارت­ محوری که دنیا به سمت آن در حال حرکت است دور شده؛ این مسئله در سال‌های بعد و به هنگام ورود فرد به بازار کار و جامعه به وضوح خود را نشان می‌دهد و نتیجه این خواهد بود که تحصیل کرده‌های ما بدون تخصص و مهارت هستند و همین موضوع گرایش به پشت میزنشینی را افزایش می‌دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: طبق اعلام رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش نتایج آزمون‌های تیمز و پرلز و مطالعات بین‌المللی در حوزه علوم، ریاضی و سواد خواندن و نوشتن نشان می‌دهد که دانش آموزان ما نسبت به دوره‌های قبل دچار افت عملکرد شده اند.

نادری در خاتمه خاطرنشان کرد: این مسئله و افت کیفیت آموزش و تبعات آن در سال‌های بعد، لزوم تغییر در محتوای آموزشی برای تربیت دانش آموزانی که در حوزه‌ای تخصصی، کسب مهارت کنند را نشان می‌دهد و آموزش و پرورش باید به تغییر محتوای درسی به در مسیر مهارت محوری حرکت کند.

انتهای پیام/

لطفی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: کشور در نزدیکی انتخابات نیاز به آرامش و اتحاد دارد

 

دبیرکل جبهه حامیان قانون گفت: در برهه حساس نزدیک به انتخابات، کشور نیاز مبرم به آرامش و اتحاد دارد.

حسن لطفی، دبیرکل جبهه حامیان قانون  در گفت‌و‌گو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به انتخابات‌ پیش رو گفت: انتخابات سیزدهم، انتخابات حساس و تعیین کننده در دوران چهل سال اخیر انقلاب است و اهمیت این موضوع باید در دستور کار سران نظام و تصمیم گیران دلسوز مردم و انقلاب قرار گیرد.

لطفی ادامه داد: در این برهه زمانی حساس نزدیک به انتخابات کشور نیاز مبرم به آرامش و اتحاد دارد و ما همگی باید با اطمینان بخشی به مردم و جلب اعتماد‌های از دست رفته کاری کنیم تا در مردم انگیزه و شوق برای یک انتخابات خوب و پرشور مهیا شود؛ باید با شناساندن کاندیدا‌های جدید و بی تکرار و کارآمد، در صدد حل مشکلات واقعی مردم برآییم.

دبیرکل جبهه حامیان قانون تصریح کرد: روش ما برای شکل وحدت در کشور و رقابت سالم این است که اگر می‌خواهید مردم بیایند پای کار، باید تشکیلاتی ملی شکل بگیرد و از همه مردم دعوت و نظر خواهی شود تا هرکس که مشتاق است و دلش برای کشورش می‌تپد، بیاید نظرات خود را روشن و شفاف بگوید و بدون هیچ اغماضی از همه مردم ایران دعوت کنیم و نظرات همه اقشار جامعه بشنویم.

او در پایان عنوان کرد: باید از همه نخبگان بخواهیم که در انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا کنند تا بتوانیم به گفتمان مردم سالاری دینی و به ریل اصلی انقلاب برگردیم.

انتهای پیام/

 
 
 
صفحه قبل 1 صفحه بعد